Packard Bell Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünPackard Bell Laptop ServisiLaptop bilgisayarlar uzun bir süreden beri bilgisayar kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen bilgisayarlardır. Bu cihazların taşınabilir olması bilgisayar kullanarak dijital ortamda üretim yapan ve dosya saklamak isteyen kişiler için çalışma sistemini daha kolay hale getirmektedir. Packard Bell laptop servisi olarak notebook ve laptop bilgisayarların daha iyi kullanılabilmesini sağlayan bakım işlemleri yılda iki kez olmak üzere tüm bilgisayarlar için tarafımızca tavsiye edilen uygulamalardır. Bazen virüsler nedeni ile bazen de kullanıcı hataları nedeni ile laptop ve notebook tipi taşınabilir cihazların arıza görmesi kaçınılmaz hale gelebilir.

Packard Bell Laptop Servisi

Notebook ve laptop bilgisayarlarda en sık görülen arızalar; laptop anakart arızaları, notebook ekran kırıkları, laptop kasa kırıkları, notebook şarj yeri kırıkları, batarya arızaları ve adaptör arızaları olarak ortaya çıkmaktadır. Taşınabilir cihazlardan olan dizüstü bilgisayarların Packard Bell laptop servisi tarafınca genellikle arızaları parça değişimi ile yapılmaktadır. Anakart arızaları en fazla taşınabilir cihazlarda görülen arıza çeşitlerinden birisidir. Anakartın arızalı olması cihazın tamamen açılmamasına ve sürekli olarak donmasına neden olmaktadır. Bu arızaların oluşmaması için cihazlara altı ayda bir bakım yapılması şarttır.

Packard Bell laptop servisi olarak notebook ve laptop bilgisayarlar için yapmış olduğumuz tamir ve bakım işlemleri sonrasında her bakım ve onarım çeşidine göre garanti süreci uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulamalar sonrasında cihaz iyileştirilmeye gidildiğinden cihazın sadece kullanıcıların hataları ile arızalandığı gözlemlenebilir. Notebook ve laptop cihazlarda bir diğer sık görülen arıza çeşidi ise işlemci arızalarıdır. İşlemci arızalarının tamiri de aynı anakart arızaları gibi parça değişimi yapılarak iyileştirilebilir arızalardandır. Bu arızanın oluşmasını bilgisayarlarda anakart arızalarının gelişmesini durduran bakımlar erteleyebilir. Notebook ve laptop tipi bilgisayarlarda bir diğer sık görülen arıza çeşidi ise cihazın parçalarının düşme sonucu kırılmasıdır. Kırık parçalar dizüstü bilgisayarlarda genellikle ekran kırıkları kasa kırıkları şarj yeri kırıkları kulaklık yeri giriş kırıkları olarak sayılabilir. Bu parçaların kırık olması cihazın bazı zamanlarda çalışmasını engellememektedir. Fakat hiçbir bilgisayar kullanıcısı ekranı kırık, kasası kırık, kulaklık yeri kırık ve şarj yeri kırık cihazlar ile birlikte bilgisayar kullanımı istememektedir.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Hemen Ara..