Packard Bell Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünPackard Bell Fan ; packar bell işlemci soğutucusu performans farkını full yumuşak ve tam yük durumlarında gösteriyor. Oldukça başarılı olan işlemci soğutucusu 2 adet çalışan fanın hakkını veriyor. Testler esnasında işlemcimizi 4200Ghz hızında full yükte 70C üzeri problemsiz çalıştırdım. Bu durumda soğutucunun ne kadar iyi olduğunu bir göstergesi. Noctua NH-D14 işlemci soğutucusunda Noctua firması, bir hava soğutma işlemci soğutucusunda kullanılması gereken her türlü özelliği fazlasıyla kullanılmış. Beklenenin aksine iki fan kullanılmasına rağmen akıllı seviyede sessiz çalışan soğutucunun fiyatı ise kullanılan malzemeleri göz önünde bulunarak (1 ea 14cm fan, 1 ea 12cm fan, termal pasta) oldukça uyumlu diyebilirim.”

Sonuç : “Noctua NH-D14 işlemci soğutucusunda kullanılan malzemelerin oldukça yüksek ve bütün işlemci yüksek uyumuyla. Noctua NH-D14 işlemci soğutucusu hava soğutma konusunda yapılması, kullanılması gereken bütün nitelikleri bünyesinde barındırması, kalitesi ve çok yüksek soğutma veri gücü ile TurkChip The Best ödülünü hak eden çok başarılı bir ürün.” Sonuçlara göre NH-D14 işlemci tam yükte ve fan devri yüksekte incelediğimiz tüm soğutuculardan daha iyi bir sonuç çıkarttı. Artık yeni bir rekortmenimiz var. Fan devri yüksekte kendine en yakın Titan Fenrir’den 7 santigrad derece daha iyi derece elde eden soğutucu, daha muhteşem bir skorla %50 azaltılan fan devirlerinde 53 derece gibi inanılmaz bir skora imzasını atmış bulunmakta. Bu rakam, Titan Fenrir’in fan devri yüksekte elde ettiği derece ile aynıdır.”

Sonuç : “Gösterdiği üstün soğutma becerisi, yüksek malzeme kalitesi, tasarımı ve özellikle çok başarılı sessizliği ile Noctua NH-D14 Editörün Seçimi ödülünü sonuna kadar hakediyor. Aynı zamanda şimdiye kadar test ettiğimiz en iyi soğutma veri gücüne sahip hava soğutma çözümü olmasıyla ‘En iyi Başarım’ ödülünü de kapmakta hiç zorlanmıyor.”

beklentilerimizden de iyi derecelere imza attı ve en iyi işlemci soğutucularından biri olduğunu ispatladı. Büyük gövdesi, kaliteli malzemesi, çift fanıyla sıcaklığı etkin biçimde düşürebiliyor. Bekleme durumundan çok yükleme durumunu dikkate alırsak çok sessiz olmakla kalmadı 52C gibi harika bir değere imzasını attı. 3.66 GHz’e overclock ettiğimizde bile sıcaklık 62C’yi geçmedi.”

Sonuç : “İki radyatör, iki fan ve altı bakır ısı borusu içeren soğutucu, bu nitelikleri ve büyük boyutlarıyla yüksek verim gücü sunuyor. Overclock yapacaksanız bulabileceğiniz en iyi soğutuculardan biri.”

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Hemen Ara..