Packard Bell Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünPackard Bell Pil ; Pillerin bir araya gelerek meydana getirdikleri pil topluluğuna batarya adı verilmiştir. İlk olarak 1960 senelrinde radyo alıcılarının yaygın olarak kullandıkları cihaz veya küçük alettir batarya. Bu sıralar ise piller taşınabiir hale getirilmiştir ve bilgisayarlarda notebooklarda yaygın olarak kullanılmakta. Mobil cihazlardaysa, yeni çıktığında üç hücreli bataryalar kullanılıyordu. Fakat şimdi nerdeyse bütün telefon modellerinde bir hücreli lityum-iyon piller kullanılmakta. Ama alışkanlıktan dolayı bu pillerede, hatalı olarak batarya denilmektedir.

Notebook bilgisayar kullanıcıların çoğunlukla sordukları sorulardan birtanesi, pil ne zamana kadar dayanabilir veya pil ne kadar süreyle kullanılıyor? sorusu oluyor. Yanıtı sorulduğu gibi basit değil; İnsanlarımız pi süresini, notebook bilgisayarı nerelerde nasıl kullanıldığına  ilişkili olarak değiştiğini fark ederler; Fakat çoğu kullanıcılar pil süresini niye pil seviyesi göstergeçinin öngördüğü süre gibi dayanıklı olmadığını anlayamaz.

 

 

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mustafa küçükdoğan

Easynote ENTE70BH Kullanıyorum son zamanlarda yarım saatde bir şars’a takmak zorunda kalıyorum izmirde yenisini nerden alabilirim fiyatı nedir

1
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Hemen Ara..