Packard Bell Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünPackard Bell İçlemci ; Kısaca anlatmak gerekiyorsa ”CPU” yani Merkezi İşlem Birimi. bilgisayarın beynidir, herşeyidir diyoruz. İsminden anlaşıldığı gibi de bilgisayardaki işlemleri gerçekleştirip gerekli yere gönderir.Konuyu kısa ve öz anlatmak gerekirse bilgisayar üzerinden yaptılan herşey tüm işlemler işlemciye kesinlikle uğrar. Örneğin: klavyedeki bir tuşa basarsanız, fareyi oynatırsanız. birebir olarak işlemcide gerçekleşiyor.

İşlemci tarihçesi;

İlk işlemciler belli bir işlemleri ve genel olarak yegane işlemi gerçekleştirmek için üretildi. Ama üretilen bu işlemcilerin hem maliyeti çok fazla hem yaptığı işin bir sınırı vardı. işlemci tasarımları,görselliği, kullanım alanları tamamen değişime uğradi. İlk mikroişlemci Intel 4004’ün üretildikten sonra  ilk büyükçaplı yeri alanı olan Intel 8080’nin üretimliyle merkez işlem birimini yürütme metodları tamamen değişim gösterdi ve gelişen teknolojiyle beraber küçük boyutlu bilgisayar ve cep telefonlarının üretimi küçük bir işlemcinin geliştirilmesini mecb ur oldu. Bu sayede işlemcilerin yer alanları genişledi ve hayatımızın vazgeçilmezler listesine girmeyi başarmiştir.

İşlemciyi bir başbakan gibi düşünelim başbakan devleti yönetir işlemcide bilgisayari. Devlet başbakanın eli altındadır başbakan herşeyden haberder olur devletin merkezidir işlemcide öyle bilgsayarın başi merkezidir. İşte tam büyüzden işlemci önemlidir. Alırken dikkatli seçim yapmalisinizki işlemci bilgisayarınızı iyi yönetsin.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Hemen Ara..