Packard Bell Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünPackard Bell Optik Sürücü ; Hakkında Bilgi:  Optik sürücüsü donanımını okumak yada 1 disk üzerindeki malumatları yazmak 1 lazer kullanan bir parçasıdır. Optik sürücüler genelde bilgisayarlar ile bağlı,ama tek başına cihazlari gibi durabilir. Mesela, bir dijital versatile disc (dvd) player, blu-ray disk ”bd” çalar ve kompakt disk (cd) oyuncular optik sürücüler halde bir bilgisayar şebekesi olmayabilir onaylanır.Çeşitli video oyunlarında oyunun cd’yi okuması için bir görme sürücüsü kullanın. diskin tipini okudukları ya da yazmak, tüm bu uygulamalar aynı ana çalışmaları var.

Optik yol bir (optik)görme sürücüsü görev yapar. Optik yol 3 bölümden oluşur:lazer,lens veson olarak fotodiyot. Lazer yazar ve belgi okur. nesnel kılavuzları diskin yüzeyine lazer. Son olarak, fotodiyot ışık diskin dış görünüşüne yansıtılarak kavrar. Optik sürücü de 2 Servomekanizmalar veya servo – bir lazer sürekli bir sarmal hareket yolu olduğundan emin olmak için disk ve lazer ve diğer arasındaki uygun uzaklığı sağlamak için kullanır.

Değişik dalga boyutu Lazerler Diğer medya çeşitlerine okumak için kullanılır. Bir CD çalar 780 nm dalga boyunda bir lazer kullanır. Bu kırmızı  ışık aralığındadır. ”DVD” oynatıcılar 650 nm aralığında dalga boyutu kullanırlar. Bunun için kırmızı ışıkta oyuncu çalıştığını göreceksiniz.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Hemen Ara..