Packard Bell Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünPackard Bell Anakart Tamiri;    Anakart ismini bilgisayarın tüm parçalarını üzerinde bulundurmasından dolayı almıştır. Tüm bilgisayar parçalarını üzerinde taşıyan anakart tamiri bu yüzden büyük bir hassasiyet gerektirmektedir. Packard Bell anakart tamiri önemli tamir işlemleri arasında yer almaktadır. Çünkü bilgisayarlarda oluşan arızalar genelde anakarttan kaynaklanmaktadır. Anakart üzerinde bulunan işlemci, ses kartı, ram, ekran kartı gibi parçaların hepsi anakart tamiri içinde yer almaktadır.  Bunların yanında klavye, sabit disk, usb port ve chipset tamirleri de yine anakart tamir işleminde yer alan alanlardandır. Bu alanların hepsinde yapılan tamir işlemleri için belli süre zarfında garantiler de verilmektedir. Arızanın özelliğine ve tamir işleminin içeriğine göre garanti süreleri değişiklik göstermektedir.

Packard Bell Anakart Tamiri

Bilgisayarların anakart arızalarının pek çok sebebi olabilmektedir. Bu sebeplerden bazıları; besleme devresinden kaynaklanan arızalar, darbe ve düşmeden dolayı kaynaklanan arızalara, sıvı teması sebebiyle meydana gelen arızalar, soketlerde oluşan arızalar şeklinde sayılabilir. Packard Bell anakart tamiri için başvurmanız gereken durumlardan bazıları ise şu şekilde sayılabilir: eğer bilgisayarınız açık olduğu halde kilitleniyorsa muhtemel sıkıntı anakarttadır. Ses kartından ses alamıyorsanız ya da garip sesler geliyorsa bu sıkıntının da anakart kaynaklı olması yüksek ihtimallerdendir.  Bilgisayarınız kendi kendine açılıyorsa ya da ekrandan görüntü alamıyorsanız da anakart problemi yaşıyor olabilirsiniz.  Böyle durumlarda kesinlikle bilgisayarınıza bireysel olarak müdahalede bulunmayın ve çevrenizden de bilgisayara müdahale edilmesine izin vermeyin. Çünkü bu tarz problemlere uzman olmayan kişiler tarafından yapılan müdahaleler daha sonra ciddi problemlere yol açmaktadır.

Bilgisayarınızın anakartından oluşabilen bir problemle karşılaştığınızda yapacağınız ilk işlem uzman bir teknik servisten yardım almaktır. Bu servisin tecrübeli, kaliteli ve güvenilir olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü bilgisayarlarda oluşan problemler doğru tespit edilmediğinde ya da bilgisayara doğru bir arıza onarım işlemi gerçekleşmediğinde bilgisayarın hasarsız bölümleri de sıkıntı yaşayabilir. Packard Bell anakart tamiri için yolladığınız bilgisayarınız eskisinden çok daha kötü hale gelebilir. Bu tür bir mağduriyet yaşamamak için başvurulacak servisin güvenilir olmasına oldukça dikkat etmek gerekmektedir. Bu güven sizi uygun fiyat bakımından da etkileyecektir.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

3 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
berkan

anakartım çatlak ve garantim bitti ne yapabilirsiniz acaba

Levent

Anakart da sıkıntı var

Yusuf Taşar

Markanızdan ikinci el bir cihazınızı kullanıyorum Windows 7 kurulu. Daha önceki bilgisayarımda kullandığım Adobe cs6 fotoşop proğramını kullanamıyorum xp istiyor cihaz. Anladığını söyleyen bir arkadaş “Bayos” sorunu var der ve ben anlamam çözüm lütfen.

3
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Hemen Ara..